GPS modul DJI NAZA-M

Modul GPS a kompasu (magnetometru) pro řídící jednotku DJI NAZA-M pro kvadrokoptéry a hexakoptéry. Umožňuje provoz řídící jednotky v letovém režimu GPS stabilizace „GPS Atti. Mode“ s automatickou stabilizací polohy modelu a jeho zeměpisné pozice.

Kromě přesnějšího održování letové polohy a pozice přináší možnost používání pokročilých fail-safe režimů automatického přistání nebo automatického přistání s návratem. Při ztrátě řídícího signálu z vysílače model buď automaticky přistane po prodlevě 6 sekund ve visení na místě, kde se právě nachází („Landing“), nebo se po krátké prodlevě ve visení vrátí do okruhu 10 m od místa vzletu uloženého v paměti řídící jednotky a po prodlevě 15s ve visení automaticky přistane („Go Home“). Let zpět se odehraje ve výšce 20 m nebo vyšší – nachází-li se model v okamžiku aktivace fail-safe v nižší výšce, nejprve vystoupá do 20 m a poté zahájí návrat domů.

V režimu GPS stabilizace jsou k dispozici i funkce inteligentního ovládání směru, které můžete s výhodou využít pro letecké snímkování a podobné činnosti. Můžete volit režim „Course Lock“, v němž příď modelu vždy míří v přednastaveném směru bez ohledu na to, kam letí model nebo režim „Home Lock“, v němž příď modelu stále míří ve směru přímky procházející místem vzletu a aktuální pozicí multikoptéry.

GPS modul pro DJI NAZA-M se montuje na nemagnetický držák co nejdále od motorů, silových vodičů a elektroniky modelu pro omezení rušivých vlivů. Nastavení a kalibrace čidla je součástí nastavení řídící jednotky NAZA-M a provádí se s pomocí obslužného PC softwaru pro tuto jednotku.

Sada GPS/kompas obsahuje: čidlo GPS a kompas, nemagnetický držák čidla.

Pozor: modul GPS pro systém NAZA-M není kompatibilní s řídící jednotkou NAZA-H. A naopak, modul GPS pro NAZA-H není kompatibilní s řídící jednotkou NAZA-M.

Technické údaje:

Napájení (z řídící jednotky NAZA-M) 4,8-5,5 V
Provozní teplota -10°C až +50°C
Rozměry D46x9 mm
Hmotnost 21 g

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− 4 = nula